a
Miejskie Przedszkole nr 3 w Zielonej Górze  Uroczystości / Wydarzenia
  Dzień Babci i Dziadka -średniaki 25.01.2008 ROK  BAL KARNAWAŁOWY 11.01.2008 ROK  JASEŁKA -19.12.2007 ROK- DOM HARCERZA

  WIGILIA - 18.12.2008 ROK

  MIKOŁAJKI - 6.12.2007 ROK

  Dzień Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela 2007

15.10.2007 roku dzieci z wszystkich grup wystąpiły dla swoich pań i wszystkich pracowników przedszkola w dniu ich święta. Były piosenki, wierszyki, tańce i własnoręcznie wykonane laurki. Panowała bardzo uroczysta i wesoła atmosfera. Maluszki i nowe dzieci z innych miały swój pierwszy występ przed tak liczną przedszkolną publicznością. Ale zachowały się bardzo dzielnie, jak widać na zdjęciach.
  ROCZNICA ZJEDNOCZENIA NIEMIEC - WYSTĘP STARSZAKÓW W SALI DĘBOWEJ BIBLIOTEKI WOJWEÓDZKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE - 10.2007

Jak co roku dzieci, uczniowie i studenci z zielonogórskich placówek miały możliwość zaprezentować swoje umiejetności z języka niemieckiego. Dzieci w tym roku do wystepów przygotowały nauczycielki z grupy starszaków - pani Joanna Smorczewska i Alicja Kaczmarek oraz wspomagała je nowa nauczycielka języka niemieckiego w naszym przedszkolu pani mgr Magdalena Rymarz.
  DZIEŃ KOBIET 2007 ROK

Dzieci z wszystkich grup występowały dla pań pracujących w przedszkolu. Panie otrzymały wykonane przez dzieci upominki laurki, kwiaty (papierolastyka). Starszaki przedstawiły sztukę "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".


  BAL KARNAWAŁOWY - 10.01.2007 ROK

Dzieci z wszystkich grup bawiły się na balu karnawałowym z wodzirejem. Humory dopisywały. Prosimy popatrzeć na zdjęcia.
  Jasełka 2006 - grupa Starszaków - 19.12.2006 r.

Starszaki przedstawiły dzisiaj Jasełka Bożonarodzeniowe, życzyły rodzicom oraz wszystkim gościom Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2007 Roku.

  11.10.2006 rok.
WYSTĘPY STRARSZAKÓW W SALI DĘBOWEJ BIBLIOTEKI WOJEWÓDZKIEJ Z OKAZJI DNI NIEMIECKICH.

Zielonogórskie placówki oświatowe wzięły udział w obchodach Dni Niemieckich organizowanych w Zielonej Górze przez Uniwersytet Zielonogórski. Mieliśmy ten zaszczyt być jednym z dwu przedszkoli zielonogórskich, które wzięły udział w uroczystości. Wystąpiło także przedszkole nr 11 oraz uczniowie ze szkól zielonogórskich, a nawet zaśpiewał chór z Sulechowa. Nasze starszaki zaprezentoały swój program bardzo przebojowo i ładnie. Z przyjemnością oglądaliśmy też występy innych grup dzieci. Organizatorzy podziękowali dzieciom za udane występy oraz przekazali dla nich słodycze - jajka z niespodzianką. Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie grupy III.

  Zajączek 2006 czyli poszukiwanie wielkanocnych prezentów wspólnie z panią prezydent Zielonej Góry Bożeną Ronowicz na Deptaku Zielonogórskim - 13. 04. 2006

         

         

         


  Powitanie Wiosny - 21. 03. 2006

         

         

         

  BAL KARNAWAŁOWY - 13 STYCZNIA 2006 ROK.

Proszę kliknąć na zdjęcie aby powiększyć!


         

         

         

         

         

         

  WIGILIA W PRZEDSZKOLU - 2005 ROK.

Do wigilijnego stołu wg tradycji w naszym przedszkolu zasiadają dzieci, nauczyciele, kucharki, personel pomocniczy oraz przybyli na specjalne zaproszenie emerytowani pracownicy przedszkola. Pani dyrektor wita wszystkich obecnych i składa świąteczne życzenia. Dzieci i dorośli dzielą się najpierw opłatkami, składają sobie życzenia oraz degustują tradycyje potrawy wigilijne. Dzieci podczas uroczystości z przyjemnością słuchają także nagrań z kolędami. Atmosfera podczas Wigilii jest bardzo świąteczna, podkreśla to także odświętne ubranie dzieci. Oprócz Jasełek Bożonarodzeniowych i strojenia choinek, Wigilia w przedszkolu jest najmocniejszym akcentem integrujacym wszystkie dzieci i dostarczającym radosnych emocji.


         

         

         

         

         

         

  "Występy Jasełkowe" - 2005.

         

         

         

         

         


  Strojenie choinek na Deptaku Zielonogórskim - 7.12. 2005.

         

         

         


  Mikołajki - 7.12. 2005.

         

         

         


  DZIEŃ DZIECKA 2005 rok. PARADA PRZEDSZKOLAKA 2005 na deptaku zielonogórskim.
Poczęstunek z restauracji McDonald's w przedszkolu.

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

                  


  Pielęgnujemy Wielkanocne tradycje - marzec 2005 r.

         

         

         

         

         

         

         


  Powitanie Wiosny - 21 marzec 2005 r.

         

         


  Świąteczny czas Bożego Narodzenia - 2004 rok

         

         

         

           Zbieraliśmy książki dla chorych dzieci z Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojew. - grudzień 2004

         

  Występy "Jasełkowe" - 2003, 2004.

         

         

         

         

  Bal karnawałowy 26 styczeń 2005 rok

         


         

         

         

  Dzień Babci i Dziadka - 20 styczeń 2005 rok

         

<          

  Walentynki - 14 luty 2005 rok.

         

         

         

  Dzień Mamy i Taty - 2003, 2004, 2005

W miesiącu maju obchodzimy uroczyście "Dzień Mamy i Taty". Jest to okazja do spędzenia miłych i wesołych chwil dzieci z rodzicami, jak również pokazania tego, co dzieci przygotowały w swych występach dla rodziców. Formy i miejsce spędzania "Dnia Mamy i Taty" są różnorodne. O wesołej wspólnej zabawie świadczą zdjęcia.


         

         

         

         

         

         

         
  Zajęcie pokazowe z języka niemieckiego, warsztaty plastyczne - luty 2004 rok

         

         

         

  Pożegnanie przedszkola - piknik w leśniczówce - 2001r.

"Żegnaj przedszkole kochane.." - to słowa piosenki, którą pożegnały się przedszkolaki grupy starszaków. Wspaniały piknik przy ognisku odbył sie wspólnie z rodzicami dzieci w leśniczówce w Nowym Kisielinie. Długo będziemy pamiętać program artystyczny, gdzie znalazły się piosenki w języku polskim i niemieckim, tańce i pląsy. Wszystko odbyło się przy akompaniamencie zespołu studentów WSP Wydziału Muzycznego w Zielonej Górze.
  Dzień Dziecka 2002 r.

Dnia 3.06.2002 r. zorganizowaliśmy na terenie przedszkolnego parku Festyn Dziecięcy. Pogoda pięknie dopisała, było ciepło i słonecznie. Zabawy taneczne prowadził zawodowy wodzirej, było wiele konkursów sprawnościowych, nagród i niespodzianek. W przerwie smakowała wszystkim kiełbaska z grilla oraz dorodne sezonowe owoce - truskawki. Nie zabrakło też słodyczy. Humor wszystkim dopisywał, o czym świadczą zdjęcia.


         

  Pożegnanie starszaków - 16. 06. 2002 r.

W tym roku szkolnym starszaków pożegnaliśmy jak w poprzednich latach również w plenerze. Występy na lotnisku w Przylepie, na trawie w pięknym otoczeniu leśnym dodały uroczystości dodatkowego uroku. Po części oficjalnej i rozdaniu dyplomów był piknik, pieczone kiełbaski i zabawy taneczne przy muzyce mechanicznej na trawie...


         

         

  Pożegnanie starszaków 2003 r.

Uroczystość pożegnania starszaków odbyła się 16. czerwca 2003 roku na "Łowisku" w Ochli. Występy i zabawy ruchowe w terenie, wspólne grillowanie oraz uroczyste przyjęcie to główne atrakcje tego miłego dnia, spędzonego na łonie natury. Rodzice mieli okazję wykazać się znajomością literatury dziecięcej, gdyż aktywnie brali udział w występach dzieci. Pogoda dopisała, było wesoło i przyjemnie, nie zabrakło owoców, lodów i słodyczy.


         

  Urodziny Kubusia Puchatka - 15.10.2003

Maluszki i Średniaki urządziły wspaniałe URODZINKI ulubionego przez wszystkich Kubusia Puchatka. Pani Asia Smorczewska upiekła aż dwa duże torty. Wszystkie panie przygotowały konkursy, oprawę muzyczną, ciekawe malowanki, wyliczanki piosenki i wierszyki. Był nawet "miodzik" i wafelki. Kilka przygód Kubusia Puchatka przeczytała dzieciom Hanna Pietrus. Dzieci w swoich grupach wykonały prezenty dla Kubusia oraz wzięły udział w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Społeczne Stowarzyszenie "Kreator" z Zielonej Góry. W tym dniu pluszowych przytulanek dzieci przyniosły bez liku...


         

         

         

         

  Finał konkursu"Kraina dzieci w Europie" - 30 marzec 2004 rok.

W 2003 roku nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu "Kraina dzieci w Europie", którego autorkami są Irena Dzieżgowska i Cecylia M. Nawrot. Celem tego przedsięwzięcia jest przekazanie dzieciom wiedzy o krajach Unii Europejskiej, poznanie kultury, tradycji i historii państw do niej należących. Nasze przedszkole poznawało przez cały rok tradycje Hiszpanii pod kierunkiem nauczycielek starszaków mgr K. Gębickiej oraz mgr A. Medwiediuk. Dzieci nauczyły się tańców hiszpańskich: passo doble i walczyka hiszpańskiego. Dzięki wsparciu i pomocy rodziców dzieciom przygotowano stroje tradycyjnie hiszpańskie. Lokalny finał konkursu "Kraina dzieci w Europie" odbył się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.


         

         

         

         

  Winobranie 2004 rok

W trakcie trwania tegorocznego "Winobrania - Dni Zielonej Góry" dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w animacjach i zabawach, związanych z Międzynarodowym Festiwalem Folkloru. Dzieci obejrzały program zespołów z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Ukrainy. Wielką radość sprawiły dziecim wspólne występy na deptaku z tancerzami z wielu krajów.


         

         

  Sprzątanie świata - 2004

  Pożegnanie starszaków 2005 rok.

Uroczystość zorganizowano na lotnisku w Przylepie. Odbyły się okolicznościowe występy, przyjęcie na powietrzu połączone z grillowaniem, lodami, zabawami taneczno, sportowymi przy muzyce mechanicznej.


         

         

         

  Zakończenie pobytu Starszaków w przedszkolu - Przylep 2006 rok.

  ZIELONA NOC W PRZEDSZKOLU- 2007 rok.

  Uroczyste pożegnanie przedszkola przez Starszaków na terenie naszej placówki - 2007 rok. 
Ostatnia zmiana: 5.02.2008